I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie

Wczytuję...

flagi

Wycieczka do Krakowa

Opublikowano: 26-06-2026

W środę, 17 czerwca 2026 r., klasa Ia wraz z opiekunami – Panią Agnieszką Piwowarską, Panią Barbarą Ciesek – wybrały się na wycieczkę do Krakowa.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Kazimierza – dawnej dzielnicy żydowskiej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć najważniejsze zabytki związane z historią i kulturą społeczności żydowskiej, znajdujące się przy ulicy Szerokiej. Następnie odwiedzili Plac Nowy oraz Plac Wolnica, poznając wyjątkowy klimat tej części miasta. Duże zainteresowanie wzbudziło również podwórko związane z historią Oskara Schindlera.

Kolejnym etapem wycieczki było przejście w stronę Wawelu. Młodzież zwiedziła dziedziniec Zamku Królewskiego, a następnie Katedrę Wawelską wraz z kryptami królewskimi oraz Wieżą Zygmunta. Była to doskonała okazja do pogłębienia wiedzy o historii Polski i poznania miejsc związanych z najważniejszymi wydarzeniami w dziejach naszego kraju.

Po zwiedzaniu Wawelu uczestnicy udali się Plantami w kierunku Rynku Głównego, podziwiając po drodze zabytkową architekturę Krakowa i niepowtarzalną atmosferę miasta.

Wycieczka była nie tylko cenną lekcją historii, ale także okazją do integracji i wspólnego spędzenia czasu. Zarówno uczniowie, jak i opiekunowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i wrócili do domu z wieloma ciekawymi wspomnieniami.

Współpracujemy z...

Hands

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego
w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska
w Kielcach

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagieloński w Krakowie

Uniwersytet
Jagielloński
w Krakowie

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Uniwersytet
Papieski Jana Pawła II
w Krakowie

Odwiedź nas!