Wycieczka do Krakowa
Opublikowano: 26-06-2026
W środę, 17 czerwca 2026 r., klasa Ia wraz z opiekunami – Panią Agnieszką Piwowarską, Panią Barbarą Ciesek – wybrały się na wycieczkę do Krakowa.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Kazimierza – dawnej dzielnicy żydowskiej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć najważniejsze zabytki związane z historią i kulturą społeczności żydowskiej, znajdujące się przy ulicy Szerokiej. Następnie odwiedzili Plac Nowy oraz Plac Wolnica, poznając wyjątkowy klimat tej części miasta. Duże zainteresowanie wzbudziło również podwórko związane z historią Oskara Schindlera.
Kolejnym etapem wycieczki było przejście w stronę Wawelu. Młodzież zwiedziła dziedziniec Zamku Królewskiego, a następnie Katedrę Wawelską wraz z kryptami królewskimi oraz Wieżą Zygmunta. Była to doskonała okazja do pogłębienia wiedzy o historii Polski i poznania miejsc związanych z najważniejszymi wydarzeniami w dziejach naszego kraju.
Po zwiedzaniu Wawelu uczestnicy udali się Plantami w kierunku Rynku Głównego, podziwiając po drodze zabytkową architekturę Krakowa i niepowtarzalną atmosferę miasta.
Wycieczka była nie tylko cenną lekcją historii, ale także okazją do integracji i wspólnego spędzenia czasu. Zarówno uczniowie, jak i opiekunowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i wrócili do domu z wieloma ciekawymi wspomnieniami.



Odwiedź nas!
Zobacz także...
Stowarzyszenie Przyjaciół Liceum Reja w Jędrzejowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Kielcach
CKE
Jędrzejów.pl
jędrzejow.eu
Archiopactwo Cysterskie w Jędrzejowie
Parafia Świętej Trójcy
Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie
Muzeum Mikołaja Reja w Nagłowicach