I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie

Wczytuję...

flagi

Dni Otwarte

Opublikowano: 07-06-2023

W miniony poniedziałek i środę tj. 29 i 31 maja 2023 roku odbyły się w naszym Liceum Dni Otwarte Szkoły. W murach naszej szkoły zagościli ósmoklasiści niemal z całego powiatu jędrzejowskiego. Co ważne, ponownie odwiedził nas Mikołaj Rej. Do naszej szkoły przybyli ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jędrzejowie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Jędrzejowie, Szkoły Podstawowej nr 4 w Jędrzejowie (dnia 7 czerwca) Szkoły Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie, Szkoły Podstawowej w Skroniowie, Szkoły Podstawowej w Imielnie, Szkoły Podstawowej w Rakowie. Dodatkowo wraz z rodzicami oraz ze znajomymi, przybyli do szkoły uczniowie z innych szkół. Młodsze koleżanki i młodsi koledzy, mieli okazję zaobserwować życie codzienne szkoły i poznać placówkę. Spotkania w ramach Dni Otwartych Szkoły odbyły się według przyjętego schematu. Na samym początku uczniowie otrzymywali materiały informacyjno – promocyjne, a następnie udawali się do auli, gdzie dyrektor szkoły Pan Wojciech Zwierzchowski, przedstawiał szczegółowo proponowaną Ofertę Edukacyjną Liceum na rok szkolny 2022/2023. Nasza Kawiarnia Literacka zaprezentowała przedstawienie pt „FERDYDURKE-lekcja j.polskiego” W kolejnej części spotkań, w salach lekcyjnych odbyły się prezentacje poszczególnych kierunków kształcenia tj. profil matematyczno-fizyczny, profil przyrodniczy, które przygotowali uczniowie z klas: 3a, 3b oraz 3c. Z kolei zwiedzanie szkoły koordynowali uczniowie z klas: 3a, 2c oraz 1d, niektórzy z nich w czasie wakacji zdobyli doświadczenie w oprowadzaniu wycieczek w ramach wakacyjnego wolontariatu w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Na rolę przewodnika zgłosił się również uczeń z Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Konarskiego. Na zakończenie Dni Otwartych Szkoły uczniowie klas ósmych zostali zaproszeni na „II Rejowski Dzień Talentów”, który odbył się w środę tj. dnia 1 czerwca 2023 roku, czyli w Międzynarodowy Dzień Dziecka ❤️🥳

Wycieczka do Zakopanego

Opublikowano: 07-06-2023

W dniach 25-26 maja 2023 roku odbyła się wycieczka uczniów klasy I a i gościnnie z klasy I b, I c oraz III a do Zakopanego. W pierwszym dniu młodzież udała się do Muzeum Hasiora, by obejrzeć dzieła tego nietuzinkowego artysty, a następnie licealiści wjechali na Gubałówkę. Wieczorem miała miejsce integracja przy grillu i na terenie zarezerwowanego Ośrodka. Nie obyło się bez śpiewów i tańców – „Belgijki” na korytarzu. Następnego dnia młodzież udała się z przewodnikiem do Doliny Strążyskiej, by podziwiać piękne górskie widoki i wodospad. Potem wszyscy chętnie skorzystali z czasu wolnego, przeznaczonego na posiłek i zakup pamiątek.

Wieczorem licealiści pełni wrażeń wrócili do domów.

 

 

 

II Rejowski Dzień Talentów

Opublikowano: 02-06-2023

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 1 czerwca 2023 roku w naszym Liceum odbył się II Rejowski Dzień Talentów.  W hali sportowej licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała  pokaz talentów muzycznych, literackich i tanecznych.
Swoje talenty zaprezentowali:
1.Daria Madej 3B – recytacja wiersza
2.Karolina Grzybczyk 3B – taniec
3.Agata Bik 3B- taniec
4.Oliwia Gałecka 2C – śpiew
5.Cristian Cassone 2C – śpiew
6.Magda Jopek 2C – pianino
7.Kalina Woźniak 2A – pianino
8. Mateusz Pustół 
1D z zespołem „Trzy Godziny”- gra na gitarach elektrycznych 

Po podliczeniu punktów przyznanych przez jury oraz  głosów oddanych przez uczniów podczas internetowego głosowania wyłoniono zwycięzców:

1 miejsce Mateusz Pustół 43pkt
2 miejsce Agata Bik 39pkt
3 miejsce Magda Jopek 38pkt

W jury zasiadali:
1.Julia Pełka 2C
2.Jakub Bitnerowski 3A
3.Milena Sobieraj 3A
4.Oskar Kukla 3A

Za sprzęt techniczny odpowiadał Konrad Seredyka z kl 2C.

Organizatorami Konkursu byli:
Krystian Bugajski z kl 3A , Joanna Kowalska z kl 3A  oraz Magdalena Poświat z kl 3B.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy a publiczności dziękujemy za wspaniałą atmosferę!

W tym czasie odbywał się również charytatywny kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczono na zakup karmy i opiekę weterynaryjną podopiecznych organizacji „Jędrzejowo Koteczkowo”.   Do zakupu wypieków gorąco zachęcały uczennice z kl 3A : Emilia Żal, Dominika Cipior i Natalia Młodawska.

 

 

Wycieczka do Pragi i Wiednia

Opublikowano: 02-06-2023


W dniach od 23 do 26 maja 2023 r. odbyła się wycieczka do Pragi i Wiednia. Uczestniczyły w niej klasy 1b, 1d, 2a i 2b pod opieką pani Eweliny Jaros, pani Ewy Stachury, pani Małgorzaty Pyzowskiej i pani Joanny Śliz. W ciągu dwóch pierwszych dni młodzież zwiedziła praską Starówkę z jej ważnymi zabytkami, Most Karola oraz kompleks pałacowy Hradczany. Największe wrażenie na uczestnikach wywarła przepiękna Katedra św. Wita. Dwa kolejne dni uczniowie spędzili w dawnej stolicy cesarstwa Austro-Węgier, gdzie mogli podziwiać siedzibę Habsburgów – Hofburg, słynną ulicę Ring, Katedrę św. Szczepana, urokliwe uliczki Starego Miasta, cudowny pałac Belweder oraz pałac Schönbrunn z pięknymi ogrodami. Ostatnim punktem programu było wzgórze Kahlenberg, skąd król Jan III Sobieski dowodził bitwą zwaną Odsieczą Wiedeńską. W znajdującym się tutaj kościele polskim uczestnicy poznali historię bitwy i jej znaczenie dla ówczesnej Polski i Europy. Ciekawy wykład wygłoszony przez Polkę, która opiekuje się tym miejscem, był prawdziwą lekcją patriotyzmu. Uczniowie uczestnicząc w wycieczce, mieli okazję przeżyć wspaniałą przygodę, bliżej zaprzyjaźnić się ze sobą, zobaczyć i poznać wiele interesujących miejsc oraz ludzi. Wycieczka bardzo się podobała i wszyscy mogli się przekonać osobiście o tym, że naprawdę „podróże kształcą”.

Stypendia Starosty Jędrzejowskiego

Opublikowano: 30-05-2023

19 maja 2023 roku w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie uroczyście wręczono Stypendia Starosty Jędrzejowskiego im. Świętego Jana Pawła II za II semestr roku szkolnego 2022/2023.

Stypendia przyznawane są na mocy Uchwały Rady Powiatu w Jędrzejowie od 2005 roku, natomiast imieniem Jana Pawła II zostały objęte w 2018 roku.

Miło nam poinformować, iż wśród wyróżnionych osób znalazło się dwoje uczniów naszego Liceum: Michalina Ryńska z klasy III c oraz Konrad Seredyka z klasy II c.

Nagrody wyróżnionym uczniom wręczyli Paweł Faryna, starosta jędrzejowski wraz z Markiem Bogusławskim, wicemarszałkiem oraz Renata Kwas, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych.

Uroczystość uświetnił występ naszego  stypendysty Konrada Seredyki, który zaprezentował swoje zdolności wokalne.

Serdecznie gratulujemy!

Współpracujemy z...

Hands

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego
w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska
w Kielcach

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagieloński w Krakowie

Uniwersytet
Jagielloński
w Krakowie

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Uniwersytet
Papieski Jana Pawła II
w Krakowie

Odwiedź nas!