I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie

Wczytuję...

flagi

Drodzy Maturzyści!

Opublikowano: 22-04-2024

Drodzy Maturzyści!

Wszystkie wypożyczone książki z biblioteki i czytelni szkolnej należy zwrócić do 22.05. 2024 r (środa). Prosimy o przestrzeganie tego terminu.

P.S. Powodzenia na maturze 🙂

Pomagamy Olafowi Bolwińskiemu

Opublikowano: 22-04-2024

18.04.2024r. w naszej szkole odbył się charytatywny kiermasz ciast, którego celem było zebranie funduszy na leczenie 4-letniego Olafa Bolwińskiego.

Na kiermaszu pojawiło się się wiele pysznych wypieków przygotowanych przez uczniów i rodziców. Wszyscy chętnie wspierali akcję poprzez zakup słodkości. Pieniądze z kiermaszu zostaną przekazane na potrzeby leczenia Olafa.

Olafowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia a wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie tej akcji.

Ogólnopolski Turniej Debat Oksfordzkich „Głosuję = Decyduję” w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie

Opublikowano: 16-04-2024

W dniach 11 – 12 kwietnia 2024 roku odbył się II etap Ogólnopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich „Głosuję = Decyduję”: „Twój głos ma wpływ na przyszłość UE”. Nasza zwycięska drużyna w składzie: Julia Kamińska, Kacper Dziubiński, Karol Fiuk z klasy 3a oraz Konrad Seredyka z klasy 3c, pod opieką nauczyciela wiedzy o społeczeństwie Pani Ewy Stachury, rywalizowała z drużynami z województwa mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego w grze multimedialnej Europa Experience w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie. Zadaniem uczniów było uczestniczenie w procedurze procedowania ustaw w Parlamencie Europejskim. Licealiści mieli również możliwość zwiedzania Sejmu RP i Senatu RP na specjalne zaproszenie Posła na Sejm RP Pana Lucjana Marka Pietrzczyka, który bardzo interesująco opowiadał o pracy parlamentarzystów.

Powrót do Krainy Baśni

Opublikowano: 12-04-2024

9 kwietnia 2024 roku, uczniowie klasy 2d wraz z wychowawcą Panią Eweliną Jaros, wybrali się do Centrum Kultury w Jędrzejowie na widowisko taneczne pt. „Czerwony Kapturek”.  Tancerze „Parady” zaprezentowali niesamowite widowisko, zachwyt budziły: dopracowana choreografia i scenografia oraz bajecznie kolorowe stroje. Wśród tancerzy znalazły się również uczennice naszego Liceum : Zofia Mularczyk, Nicole Piorun, Wiktoria Bugajska, Wiktoria Chatys, Agata Bik oraz Amelia Stawiarska.

Wielki sukces Norberta!

Opublikowano: 11-04-2024

Uczeń naszego Liceum – Norbert Lech, wziął udział w finale Olimpiady Wiedzy o Mediach. Otrzymał tytuł Finalisty, a tym samym indeks na Wydział Dziennikarstwa. Wydarzenie to miało miejsce w dniach 22 – 23 marca 2024 roku na Uniwersytecie Warszawskim. W zmaganiach uczestniczyło 160 uczniów z całej Polski. Zmierzyli się oni z testem z zakresu wiedzy o mediach, dziennikarstwie i informacji. Ciekawym punktem olimpiady było spotkanie ze znanymi postaciami świata mediów. Była to jubileuszowa – X edycja Olimpiady. Gratulujemy Norbertowi i życzymy dalszych sukcesów 🙂 

Współpracujemy z...

Hands

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego
w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska
w Kielcach

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagieloński w Krakowie

Uniwersytet
Jagielloński
w Krakowie

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Uniwersytet
Papieski Jana Pawła II
w Krakowie

Odwiedź nas!