I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie

Wczytuję...

flagi

Wyróżnienia Michaliny Ryńskiej

Opublikowano: 23-11-2023

Miło nam poinformować, że Michalina Ryńska – uczennica klasy 4c została Laureatką XXVII Ogólnopolskiego i XLI Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej Twórczości Literackiej LIPA 2023 pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska – Białej. Michalina uzyskała także Stypendium Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2022/2023 dla uzdolnionej młodzieży. To nie koniec sukcesów naszej uczennicy. Michalina zdobyła również Grand Prix X Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Żywot Człowieka Poćciwego”. Ponadto, nauczyciel języka polskiego Pani Dorota Dawid – Fatyga otrzymała nagrodę za przygotowanie Michaliny do konkursu. Serdecznie gratulujemy 🙂 

Młodzieżowa Rada Powiatu Jędrzejowskiego

Opublikowano: 22-11-2023

Drodzy uczniowie! Jeśli chcecie ubiegać się o mandat radnych Młodzieżowej Rady Powiatu Jędrzejowskiego na lata 2024-2026, to wszelkie informacje oraz formularze zgłoszeniowe znajdziecie w Bibliotece Szkolnej. Informacji udziela nauczyciel – bibliotekarz Pani Elżbieta Zygan. Młodzieżowa Rada Powiatu Jędrzejowskiego ma szansę powstać. Dlatego też, z inicjatywy radnego powiatu Pana Tomasza Puchrowicza, w naszej szkole w poniedziałek 13 listopada 2023 roku, odbyło się w czytelni szkolnej spotkanie informacyjne z udziałem przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz Wolontariatu Liceum.

Święto Niepodległości

Opublikowano: 20-11-2023

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. W miniony czwartek 16 listopada 2023 roku, odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W spotkaniu wzięli udział: dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie. Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły Pan Wojciech Zwierzchowski, podziękował uczniom z klas: 1a, 2b i 3c oraz nauczycielowi historii Pani Agnieszce Piwowarskiej za przygotowanie rocznicowego wydarzenia oraz niezwykle cenną lekcję historii.

Wycieczka do Krakowa

Opublikowano: 14-11-2023

Dnia 10 listopada 2023 roku, uczniowie naszego Liceum wraz z nauczycielami, wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Uczestniczyły w niej klasy: 2a oraz 4a, pod opieką nauczycieli języka polskiego: Pani Joanny Śliwy i Pani Barbary Ciesek oraz nauczyciela historii Pani Agnieszki Piwowarskiej. Podczas wizyty w Krakowie uczniowie mieli okazję przenieść się do czasów PRL – u, odwiedzając Muzeum Nowej Huty, następnie przyszedł czas na Muzeum Inżynierii i Techniki, gdzie uczniowie odbyli podróż w czasie-od pierwszych koncepcji miast, przez kolejne epoki, obie rewolucje przemysłowe oraz powojenną modernizację, aż po czasy współczesne, a nawet do przyszłości. Ostatnim punktem wycieczki był spektakl komediowy w teatrze Bagatela pt. „Boeing, Boeing – Odlotowe narzeczone”, podczas którego uczniowie mieli okazję podziwiać jedną z najbardziej znanych sztuk tego sezonu. Żartobliwą, pełną iskrzącego dowcipu, humoru, napisaną z wielkim polotem i niebywałym kunsztem.

Rajd „Niepodległościowy” klasy 2b

Opublikowano: 10-11-2023

W dniu 8 listopada 2023 roku, uczniowie klasy 2b razem z nauczycielami: Panią Ewą Stachurą i Panią Eweliną Jaros uczestniczyli w wyjeździe do kina do Kielc. Natomiast 9 listopada 2023 roku, wzięli udział w rajdzie niepodległościowym „Quest po Jędrzejowie”. Uczniowie pod opieką Pani Ewy Stachury i Pani Joanny Śliz zwiedzali zabytki naszego miasta, rozwiązywali zadania, szukali informacji na tablicach i pomnikach. Quest objął zwiedzanie następujących miejsc: pomniki umieszczone przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie, Kapliczkę Świętego Walentego, następnie Plac Tadeusza Kościuszki, Muzeum im. Przypkowskich, Kościół Świętej Trójcy, Figurę i Źródełko Świętej Barbary, Opactwo Cystersów, a zakończył się przy historycznym słupku przy Dworcu PKP. W czasie rajdu uczniowie uczestniczyli w konkursach z nagrodami i szukali licznych przedstawień herbu Jędrzejowa – rekordzistka zrobiła aż 65 zdjęć.

Współpracujemy z...

Hands

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego
w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska
w Kielcach

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagieloński w Krakowie

Uniwersytet
Jagielloński
w Krakowie

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Uniwersytet
Papieski Jana Pawła II
w Krakowie

Odwiedź nas!