I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie

Wczytuję...

flagi

Ewakuacja

Opublikowano: 29-09-2022

28 września 2022 roku w naszym Liceum przeprowadzone zostały ćwiczenia taktyczno – bojowe połączone z procedurami ewakuacji. Cała społeczność szkolna sprawnie ewakuowała się z budynku. Młodzież z zainteresowaniem obserwowała akcję ratowniczą jędrzejowskich strażaków, którym na koniec podziękowano gromkimi brawami.

Wycieczka do Warszawy

Opublikowano: 29-09-2022

22-23 września 2022 roku uczniowie klas: II b, IV e, IV f wraz z wychowawcami: Panią Joanną Ostrowską, Panią Joanną Śliz i Panią Agnieszką Piwowarską udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszego dnia młodzież zwiedzała Muzeum Narodowe, biorąc aktywny udział w lekcjach muzealnych: „Młoda Polska. Artystyczna różnorodność” oraz „Wiek XIX. Literatura i sztuka”. Wieczorem licealiści pojechali do Teatru Współczesnego. Z zachwytem obejrzeli sztukę amerykańskiej dramatopisarki Sarah Ruhl pt. „A komórka dzwoni”.

Drugiego dnia część młodzieży wjechała na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, podziwiając z Tarasu Widokowego panoramę stolicy. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Sejmie RP. Uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu przewodnika na temat historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu.

Chcesz zostać wolontariuszem?

Opublikowano: 29-09-2022

Trwają zapisy do Szkolnego Wolontariatu „Iskierki Reja”.  Jeśli chcesz pomagać, nie zastanawiaj się, po prostu zrób to !

Zapisy do wolontariatu odbywają się w czytelni szkolnej, do końca przyszłego tygodnia (7.X.2022r.)

Zajęcia integracyjno-adaptacyjne

Opublikowano: 28-09-2022

We wrześniu, jak co roku, w naszym Liceum odbyły się zajęcia integracyjno-adaptacyjne dla uczniów klas pierwszych. W tym roku motywem przewodnim była autoprezentacja i umiejętność pracy w grupie. Uczniowie kl. 1 A tak opisali zajęcia : ” Podczas zajęć utożsamialiśmy się z wiatrówkami, bocianami, literami i łodziami. Poznaliśmy swoje sekrety, które już nimi nie są :). Świetnie się bawiliśmy i dużo się śmialiśmy!”

Wycieczki integracyjne

Opublikowano: 28-09-2022

W dniach 13-14 września 2022 roku uczniowie klas pierwszych razem z wychowawcami i opiekunami wybrali się na wycieczki integracyjne. Trasa obejmowała Miedzianą Górę, Bolmin i Bocheniec. Rajd, którego organizatorem od lat jest Pan Janusz Olszewski, to wspaniała forma integracji oraz możliwość podziwiania piękna lokalnej przyrody.

Współpracujemy z...

Hands

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego
w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska
w Kielcach

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagieloński w Krakowie

Uniwersytet
Jagielloński
w Krakowie

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Uniwersytet
Papieski Jana Pawła II
w Krakowie

Odwiedź nas!