I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie

Wczytuję...

flagi

Narodowe Czytanie

Opublikowano: 21-09-2023

Tradycyjnie, nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, promującą czytelnictwo i klasykę polskiej literatury. W tym roku towarzyszyła nam powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.  W dniach od 13.09.2023r. do 18.09.2023r uczniowie wszystkich klas I, II i III na wybranych godzinach lekcyjnych, czytali fragmenty tej powieści.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w tej pięknej akcji i zapraszamy do wspólnego czytania za rok!

Dni Pamięci o zagładzie getta w Jędrzejowie

Opublikowano: 20-09-2023

Dnia 19 września 2923 roku gościliśmy w naszej szkole Klaudię Kwiecińską – judaistkę, krzewicielkę kultury żydowskiej, absolwentkę naszego Liceum. Wygłosiła wykład na temat Żydów zamieszkujących ziemię jędrzejowską.  W ubiegłym tygodniu Rejowiacy z klasy II a i IV a pod opieką nauczycieli języka polskiego: Pani Doroty Dawid – Fatygi i Pani Joanny Śliwy pracowali przy sprzątaniu cmentarza żydowskiego na Piaskach. Oba przedsięwzięcia odbyły się w ramach obchodów Dni Pamięci – 81 lat po zagładzie Getta w Jędrzejowie.

Wycieczki integracyjne

Opublikowano: 20-09-2023

W dniach 13-14 września 2023 roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczkach integracyjnych. Zwiedzali Muzeum Mikołaja Reja w Nagłowicach, a potem wędrowali po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.

Niezwykła wizyta niezwykłego sponsora

Opublikowano: 08-09-2023

Światowej sławy ekonomista, prof. Stanisław Gomułka odwiedził naszą szkolną bibliotekę. Podczas tego spotkania towarzyszył mu syn Michael wraz z żoną i synami. Pan profesor przypomniał początki swej kariery naukowej i niezwykle ciekawej ścieżki życiowej, która zawiodła go do londyńskiego uniwersytetu. Podczas  udanej wizyty prof. Gomułka zapewnił o dalszym sponsorowaniu biblioteki, co pozwoli na dalszą rozbudowę już cennego, obszernego księgozbioru.  
Przypomnijmy, iż  Biblioteka Joanny i Stanisławy Gomułków została utworzona 15 lat temu i zakupiono do niej książki i multimedia za ponad 258 000 zł.
 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Opublikowano: 01-09-2023

Dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami, serdecznie zaprasza na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024, które odbędzie się dnia 4 września 2023 roku (tj. w najbliższy poniedziałek) według następującego harmonogramu:

  • godz. 8.00 – Msza Święta w Kościele Świętej Trójcy w Jędrzejowie (dla osób chętnych);
  • godz. 9.00 – spotkanie uczniów klas I z dyrekcją szkoły i wychowawcami klas w następujących salach lekcyjnych: klasa I a – profil humanistyczny w sali nr 8 / parter; klasa I b – profil europejski w sali nr 38 / III piętro; klasa I c – profil matematyczny w sali nr 39 / III piętro; klasa I d – profil ekonomiczny w sali nr 11 / I piętro; klasa I e – profil przyrodniczy w sali nr 1 / parter;
  • godz. 10.00 – spotkanie uczniów klas II, III i IV z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.

Współpracujemy z...

Hands

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego
w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska
w Kielcach

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagieloński w Krakowie

Uniwersytet
Jagielloński
w Krakowie

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Uniwersytet
Papieski Jana Pawła II
w Krakowie

Odwiedź nas!