Rocznica Zjednoczenia Niemiec

3 października z okazji rocznicy Zjednoczenia Niemiec Szkolny Klub Europejski zorganizował konkurs dla uczniów naszej szkoły. W skład drużyn konkursowych wchodzili przedstawiciele klas I c, I h, II a, II c, II h, III e, II c, III g. Uczniowie wcześniej otrzymali materiały, z których mieli przygotować się do konkursu. Mogli również samodzielnie poszukiwać informacji na ten temat.

Na wstępie imprezy pani Agnieszka Kraska wygłosiła odczyt, w którym przedstawiła tło historyczne zjawiska, postacie, które wówczas odgrywały ważną rolę oraz przyczyny zjednoczenia NRD i RFN. W czasie wykładu można było oglądać archiwalne zdjęcia wyświetlane za pomocą rzutnika multimedialnego.

Następnie pani Ewelina Miklasińska poprowadziła konkurs, czytając pytania dla drużyn. Uczniowie za poprawnie udzielone odpowiedzi otrzymywali punkty w postaci flag

z barwami narodowymi Niemiec. Pierwsze miejsce zdobyła grupa maturzystów, czyli klasa

III c, III g, III e. Drugie miejsce  zajęła klasa I c, trzecie II c. Nagrodą dla uczniów były bardzo dobre oceny z języka niemieckiego i historii.

Dekoracją wnętrza, w którym odbył się konkurs, były plakaty wykonane przez uczniów naszej szkoły.