Działalność
Geneza Powstania Szkolnego Klubu Europejskiego

We wrześniu 2002 roku zainicjowano w naszej szkole ideę powstania Szkolnego Klubu Europejskiego. Inspiracją, twórczą do tej działalności były ważne wydarzenia, które miały miejsce w naszym kraju, a mianowicie negocjacje akcesyjne Polski do struktur Unii Europejskiej.
Istnienie takiej organizacji w szkole jest konieczne dla aktywnego  i kreatywnego uczestnictwa młodzieży w procesach integracyjnych naszego kraju, uzyskiwania jak największej wiedzy o państwach Europy, rozwijania poczucia wspólnoty europejskiej, propagowania nauki języków obcych w szkole.

Czynnikiem bardzo ważnym takiej działalności proeuropejskiej, dla uczniów była chęć kreowania przez nich wizerunku Jędrzejowa jako „miasta europejskiego", a może i naszej szkoły jako „Europejskiej Szkoły".

W celu usystematyzowania działań Klubu opracowano i przedstawiono do zatwierdzenia panu Dyrektorowi Szkoły Statut Klubu oraz program działania, które to dokumenty znalazły się na stronie internetowej szkoły.

Szkolny Klub Europejski w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Reja w Jędrzejowie rozpoczął działalność od 1 X 2002 roku. Jego opiekunkami były od początku działalności. pani mgr Marta Jaszcza i pani mgr Małgorzata Radziejewska. Działalność w Klubie rozpoczęto od spraw organizacyjnych, a mianowicie ustalenia miejsca spotkań członków Klubu a następnie skompletowaniu listy uczniów - członków Klubu. Członkowie zapoznali się z przedstawionymi i omówionymi przeze mnie celami, jakie przyświecają tej organizacji oraz zadaniami, jakie stoją przed nami do wykonania. Po uzyskaniu aprobaty wyznaczono osoby odpowiedzialne za zadania, które uznano jako priorytetowe.